GERMAN BUNDESLIGA: Get this 15 Odds and Win up to 15000 Shillings Today

0
Football, Bundesliga

While the worldwide sporting calendar has largely been decimated by the Coronavirus outbreak, there are still enough pockets of the beautiful game being played in to help you get your football fix.

In our continuously updated weekly diary, we will list all of the football fixtures scheduled to be played inside each new seven-day period, along with details on where you can watch it on tv and online.

Remember – we’ll be covering many of the fixtures below in our match predictions section!

While the regular TV schedule for football has been largely wiped out, betika are still offering live streaming on a number of leagues.

Also you can let us manage your betting account in any of the platforms be it betika, odibets, 22bet, mbet or any other and make you a profit of up to 1,500 shillings daily and up to 10,000 shillings per week. You will be required to deposit 1000 shillings into your betting account, Pay our service fee of 2000 shillings then send us your login details for us to start the management of your account immediately.

Today, we also have a sure 15 odd slip all made up of German Bundesliga teams. All subscribers will receive it via SMS. To subscribe, pay 250 shillings for Daily Plan, 1000 shillings for Weekly plan and 3500 shillings for Monthly plan. Make Payments via MPESA to 0792862269. You can reach out to us via SMS or Calls to 0758271865.

Check out the latest football fixtures below:

Friday, May 22nd

13:30 – Pohang vs Seoul (South Korea K-League 1)

18:00 – Slavia Mozyr vs Gorodeya (Belarus Premier League)

18:00 – Shakhter Soligorsk vs Belshina (Belarus Premier League)

19:30 – Heidenheim vs Wehen (Bundesliga 2.)

19:30 – Nurnberg vs Erzgebirge Aue (Bundesliga 2.)

21:00 – Vikingur vs NSI Runavik (Faroe Islands Premier League)

21:30 – Hertha Berlin vs Union Berlin (Bundesliga)

Saturday, May 23rd

Germany Bundesliga

16:30 – Borussia Monchengladbach vs Bayer Leverkusen

16:30 – Freiburg vs Werder Bremen

16:30 – Paderborn vs Hoffenheim

16:30 – Wolfsburg vs Borussia Dortmund

19:30 – Bayern Munich – Eintracht Frankfurt

Germany 2. Bundesliga

14:00 – Darmstadt vs St. Pauli

14:00 – Sandhausen vs Regensburg

14:00 – VfL Osnabruck vs Hannover

Armenia Premier League

15:30 – Shirak Gyumri vsLori

17:15 – Pyunik Yerevan vs Ararat-Armenia

Belarus Vysshaya Liga

14:00 – Smolevichi vs FC Minsk

16:30 – Slutsk vs Rukh Brest

18:30 – Isloch vs Energetik-BGU

20:30 – Vitebsk vs Din. Minsk

Belarus Pershay Liga

16:00 – Oshmyany vs FC Slonim

17:00 – Chimik Svetlogorsk vs Orsha

18:00 – Mikashevichi vs Lida

19:00 – FC Gomel vs Volna Pinsk

Czech Republic 1. Liga

19:00 – Teplice vs Liberec

Estonia Meistriliiga

13:00 – Paide vs Kuressaare

16:00 – Kalju vs Legion

Faroe Island Premier League

16:00 – B36 Torshavn vs Skala Itrottarfelag

16:30 – Streymur vs TB Tvoroyri

18:00 – IF Fuglafjordur vs Klaksvik

Hungary OTP Bank Liga

16:55 – Ferencvaros vs Debrecen

Hungary Hungarian Cup

19:00 – Mezokovesd-Zsory vs MOL Fehervar

21:05 – MTK Budapest vs Honved

South Korea K League 1

10:30 – Gangwon vs Seongnam

10:30 – Suwon Bluewings vs Incheon

13:00 – Sangju Sangmu vs Gwangju FC

Turkmenistan Yokary Liga

16:00 – FC Asgabat vs Energetik

16:00 – Merw vs Ahal

16:00 – Nebitci vs Kopetdag Asgabat

Sunday, May 24th

Germany Bundesliga

14:30 – Schalke vs Augsburg

16:30 – Mainz vs RB Leipzig

19:00 – FC Koln vs Dusseldorf

Germany 2. Bundesglia

14:30 – Hamburger SV vs Arminia Bielefeld

14:30 – Holstein Kiel vs Stuttgart

14:30 – Karlsruher vs Bochum

Armenia Premier League

16:15 – Alashkert vs Noah

Belarus Pershaya Liga

13:00 – Krumkachy vs Arsenal Dzyarzhynsk

14:00 – Naftan vs Smorgon

14:30 – Lokomotiv Gomel vs Sputnik

Belarus Belorusian Cup

17:00 – BATE vs Dynamo Brest

Costa Rica Primera Division Clausura

00:00 – ADR Jicaral vs Grecia

00:00 – Alajuelense vs San Carlos

00:00 – Herediano vs Guadalupe

00:00 – Limon vs Universitarios

00:00 – Santos DG vs Saprissa

00:00 – Zeledon vs Cartagines

Estonia Meistriliiga

13:00 – Narva vs Flora

13:00 – Tammeka vs Tallinna Kalev

15:00 – Tulevik vs Levadia

Faroe Islands Premier League

17:00 – AB Argir vs HB Torshavn

South Korea K League 1

10:30 – Jeonbuk vs Daegu

13:00 – Ulsan Hyundai vs Busan

Taiwan Premier League

11:00 – Ming Chuan University vs Taichung

11:00 – Red Lions vs NTUS

11:00 – Taipower vs Hang Yuen

11:00 – Taiwan Steel vs Taipei Tatung

Turkmenistan Yokary Liga

16:00 – Altyn Asyr vs Sagadam

Comments

comments

Comrade, Share your Thoughts Here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.